لوله بازکنی با دستگاه تراکم هوا

سرفصل های محتوا

چه زمانی از لوله باز کنی با تراکم هوا استفاده میشود ؟

لوله بازکنی با تراکم هوا زمانی استفاده می شود، که ساختمان دارای لوله کشی فاضلاب پیچیده با پیچ و خم های بسیار زیاد میباشد. درچنین ساختمان هایی اصلا نمی توان از لوله بازکن فنر برقی استفاده نمود، چون هرچقدر هم فنر انعطاف داشته باشد باز هم نمی تواند به خوبی گرفتگی های موجود، را در زانویی به خوبی رفع کند. به همین خاطر از دستگاه تراکم هوا استفاده میکنند. که به وسیله فشار هوا تمامی گرفتگی ها و عامل انسداد را باز می کند. انجام لوله بازکنی با تراکم هوا کار سختی است، و کسی که آن را انجام می دهد باید تخصص و تجربه کافی داشته باشد، وگرنه باعث ایجاد مشکلات بیشتری خواهد شد. توجه کنید که استفاده از دستگاه تراکم هوا، برای همه گرفتگی ها مناسب نیست. تنها برای رفع گرفتگی هایی از دستگاه تراکم هوا استفاده کنید که فشار هوا باعث رفع گرفتگی شود.

روش کار لوله بازکنی با تراکم هوا

نحوه کارکرد این دستگاه، به این صورت است که ابتدا باید همه ورودی های لوله فاضلابی که به محل گرفتگی لوله گرفته شده وصل هستند را به خوبی با لاستیک بست، و فقط همان ورودی باز باشد، که گرفتگی در آن رخ داده است.
نکته: به این خاطر ورودی های دیگر بسته می شود که چون فشار هوا بسیار زیاد است، احتمال پاشیدن آب و فضولات فاضلاب از آنها به بیرون وجود دارد.
پس از اینکار باید چندبار تلمبه دستگاه را بالا و پایین کنیم، تا هوا به اندازه کافی درون دستگاه جمع شود. سپس سر دستگاه که به شکل لاستیک است را درون لوله قرار دهیم و ضامن دستگاه را بکشیم تا هوا خالی شود.
توصیه می شود برای استفاده از دستگاه لوله بازکن تراکم هوا از یک فرد متخصص و یا یک لوله بازکن کمک بگیرید. این کار می تواند برای شما مفید باشد. افرادی که تجربه کار با دستگاه لوله بازکن تراکم هوا را دارند، به راحتی می توانند با آن کار کنند و گرفتگی لوله ها را رفع کنند. پس بهترین کار این است که با یکی از این افراد اقدام به رفع گرفتگی لوله کنید.